mazurskiezawodybalonowe.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Podnośnik samochodowy - rodzaje i zastosowanie ich

Ernest Wiśniewski 2019-02-09 0 komentarzy
Wpis

Im więcej miejsca w warsztacie mechanicznym, tym większa możliwość optymalizacji wykonywanych napraw. Możliwy wtedy staje się podział poszczególnych stanowisk, co przyspiesza naprawy i powoduje, że klientów jest zwyczajnie więcej. Podstawowym narzędziem do takiej optymalizacji są bez wątpienia podnośniki, które pozwalają na pełen zakres napraw. Podnośnik samochodowy może być wykorzystywany zarówno do mechanicznych działań, jak i do zmiany opon w zakładzie wulkanizacyjnym.

Sklep Tiptopol oferuje wiele modeli podnośników, których producenci gwarantują bezproblemową pracę przez długie lata. Wśród poszczególnych modeli znajdują się podnośniki dwukolumnowe oraz jednokolumnowe, które różnią się od siebie udźwigiem. W przypadku tych pierwszych możliwe jest podniesienie aut ważących do 5 ton, gdy w mniejsze modele bez problemu podnoszą tradycyjną osobówkę. Ogromnym atutem podnośników jednokolumnowych jest ich mobilność i możliwość przemieszczania całej konstrukcji względem potrzeb użytkownika. 

Kluczowe znaczenie dla obsługi poszczególnych rodzajów aut ma długość ramion wysięgnika podtrzymującego pojazd. Im jest ona dłuższa, tym więcej rodzajów pojazdów można podnosić dzięki urządzeniu. Duże znaczenie ma także mechanizm podnoszący. W ofercie dominują podnośniki elektrohydrauliczne, które pracują cicho i sprawnie. Do montażu poszczególnych modeli niezbędne jest przygotowanie podłoża oraz otoczenia. W pobliżu nie mogą znajdować się inne urządzenia, a podłożę powinno być określonej grubości. 

Skomentuj wpis