mazurskiezawodybalonowe.pl pomoże Ci w zdobyciu szczytów rozpoznawalności

Przeczytaj o naszych autorach

Czasowniki nieregularne z polskim tłumaczeniem

Emil Marciniak 2019-02-12 0 komentarzy
Wpis

W języku angielskim istnieje klika różnych czasów przeszłych. Aby władać nim w stu procentach płynnie i poprawnie, należy opanować je wszystkie. Każdy z nich jest nieco inny, jednakże istnieje faktor, który łączy je wszystkie. Są to angielskie czasowniki nieregularne z tłumaczeniem, które można znaleźć na stronie internetowej, angielskie-slowka.pl

Tworząc wypowiedzi w czasie przeszłym, należy modyfikować, głównie, formy czasowników. W przypadku tych, nazywanych regularnymi, wystarczy zastosować odpowiedni sufiks (-ed), aby zdanie było poprawne. To, zazwyczaj, nie stanowi większego problemu dla uczniów. 

Nieco gorzej bywa w momencie, w którym wymagane jest użycie czasownika z grupy tych nieregularnych. Aby móc go zastosować, należy mieć świadomość tego, iż każdy z czasowników nieregularnych w czasie przeszłym, posiada trzy różne formy.

Dla ułatwienia ich przyswajania i sprawdzania, powstały charakterystyczne tabele, w których zamieszczono wszystkie czasowniki z nieregularną odmianą, wraz z ich trzema formami. Początkowo, warto tworzyć zdania w czasie przeszłym, posiłkując się taka właśnie tabelką na podorędziu.

Z biegiem czasu i w miarę wykonywania coraz większej ilości ćwiczeń, spora część czasowników zostaje zapamiętana mimowolnie, bez konieczności uczenia się ich na pamięć. Podstawą jest odpowiednie podejście, systematyczna praca i chęć nauki. 

Tabele z czasownikami zamieszczane są we wszystkich podręcznikach do nauki języka angielskiego. Dodatkowo, można je znaleźć także w internecie.

Skomentuj wpis